Zdjęcia czyli najciekawsze momenty z przeprowadzki!

Za mała przestrzeń ładunkowa.

Planując przeprowadzkę międzynarodową należy pamiętać, iż za mała przestrzeń ładunkowa może prowadzić do katastralnych konsekwencji. Dlatego warto zamawiać odrobinę większy samochód, i pakować się z uśmiechem na twarzy.

Czemu takich samochodów nie ma w Europie?

Samochód przedstawiony na załączonym zdjęciu przedstawia idealny pojazd umożliwiający realizację przeprowadzki międzynarodowej we własnym zakresie. Jego długość znacznie przekracza 6 metrów, co umożliwia swobodne układanie przedmiotów. Ponadto został on przez producenta wyposażony w rampę mobilną ułatwiająca załadunek i rozładunek towaru.

Niestety jednak pojazdy tego typu można spotkać jedynie w Stanach Zjednoczony. Europejski wypożyczalnie samochodowe co prawda oferują wynajem samochodów dostawczych, lecz niestety są to samochody typu bus, kompletnie nie przystosowane do transportu mebli.


Jak nie należy pakować kartonu!

Załączone zdjęcie ilustruje w jaki sposób nie należy pakować pudeł kartonowych. Chodź z pozoru może nam się wydawać, iż wybór tej metody jest dobrym rozwiązaniem ( w jednym pudełku mieści się dużo więcej przedmiotów), w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Karton z którego wystają różne przedmioty, powoduje szereg utrudnień w trakcie realizacji przeprowadzki międzynarodowej, których podłożem są utrudnione możliwości manipulacyjne.

Pilotowanie samochodu podczas przeprowadzki międzynarodowej.

O ile realizując małą lokalną przeprowadzkę pilotowanie samochodu ekipy przeprowadzkowej ma sens, o tyle podczas realizacji przeprowadzki międzynarodowej tego typu pomysł nie jest dobrym rozwiązaniem. Dzieje się tak, dlatego że samochód ciężarowy posiada fabrycznie zamontowane ograniczenia prędkości, w wyniku których nie może jechać szybciej niż 95km/h. Jeśli więc zdecydujemy się na jazdę przed nim, nasza podróż może znacznie się wydłużyć.


Bocznie drzwi w samochodzie przeprowadzkowym.

Wybierając duży samochód przeprowadzkowy warto zwrócić uwagę by był on wyposażony w drzwi boczne. Dzięki temu cały proces załadunku i rozładunku będzie dużo łatwiejszy ponieważ nie będziemy musieli przeciągać wszystkich rzeczy przez całą długość pojazdu.

Powierzenie przeprowadzki międzynarodowej specjalistom.

Bez wątpienia najprzyjemniejszą metodą realizacji przeprowadzki międzynarodowej, jest jej zlecenie specjalistycznej firmie relokacyjnej. Jeśli uda Nam się wybrać prawdziwych profesjonalistów, wówczas zrealizują oni zna Nas nie tylko przeprowadzkę ale zajmą się również opłatami celno skarbowymi związanymi z przewozem mienia. Niestety jednak tego typu usługi wciąż dość sporo kosztują, dlatego większość Polaków decyduje się na realizacje przeprowadzki międzynarodowej we własnym zakresie lub wynajmuje do tego celu firmy transportowe.


Przyczepka do przeprowadzki międzynarodowej

Jeśli jesteś właścicielem firmy przeprowadzkowej i chciał byś oferować swoim klientom niższe ceny podczas realizacji przeprowadzek międzynarodowych dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w przyczepkę, dzięki której będziesz mógł realizować dwie przeprowadzki za jednym kursem. W efekcie koszty twojej działalności istotnie zmaleją a Ty będziesz mógł umacniać swoją pozycję na rynku.

Realizacja przeprowadzki międzynarodowej samochodem typu pick-up.

Próba realizacji przeprowadzki międzynarodowej samochodem typu pick-up nie jest dobrym pomysłem ponieważ auta tego typu zazwyczaj wyposażone są w otwartą przestrzeń ładunkową, czyli jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie nasza przeprowadzka w dużej mierze będzie zależała od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.


Wykorzystywanie nawigacji satelitarnej GPS podczas przeprowadzki międzynarodowej.

W trakcie realizacji przeprowadzki międzynarodowej bardzo łatwo się zgubić, w szczególności jeśli trasę przejazdu pokonujemy pierwszy raz w życiu, dlatego warto zaopatrzyć się w nawigację satelitarną GPS.

Pamiętajmy jednak, że nawigacja to tylko urządzenie, więc może się mylić. Dlatego zawsze warto słuchać jej podpowiedzi jedynie jako wskazówek, a do podjęcia decyzji w którą drogą skręcić wykorzystywać aktualne mapy i zdrowy rozsądek.

Pakowanie podczas przeprowadzki międzynarodowej.

Niewątpliwie przeprowadzka międzynarodowa wiąże się z koniecznością spakowania wszystkich swoich rzeczy. Do pakowania warto wykorzystać nowe kartony. Należy również pamiętać o tym by każde pudełko dokładnie opisać uwzględniając na nim takie informacje jak: zawartość, przeznaczenie oraz czy wymaga natychmiastowego rozpakowania (np. jedzenie, rośliny).