Samochód idealny do realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Każdy właściciel firmy przeprowadzkowej który w najbliższym czasie planuje poszerzenie oferty swojego przedsiębiorstwa o realizację przeprowadzek międzynarodowych z pewnością zastanawia się jaki jest samochód idealny do tego typu działalności? Odpowiedź na to pytanie brzmi: „nie ma samochodu idealnego więc właściciele firm przeprowadzkowych powinni posiadać rozbudowaną flotę co najmniej kilu pojazdów”.

Jaką flotę samochodów powinna posiadać firma realizująca przeprowadzki międzynarodowe

Firma realizująca przeprowadzki międzynarodowe powinna posiadać flotę pojazdów składająca się z co najmniej trzech typów ciężarówek. Jest to niezbędne minimum pozwalające przedsiębiorstwu przetrwać na rynku. Oczywiście im większa flota oraz różnorodność samochodów tym większa przewaga konkurencyjna firmy, mająca swoje podstawy w możliwości lepszego dopasowywania oferty do potrzeb finalnych nabywców.

Samochód typu bus

Pierwszym typem samochodu, w który powinien wyposażyć swoje przedsiębiorstwo właściciel firmy przeprowadzkowej, jest samochód dostawczy typu bus. Objętość przestrzeni ładunkowej samochodu tego typu mieści się zwykle w granicach od 10 do 14 m3. Auta te służą do realizacji tak zwanych małych przeprowadzek (czyli przeprowadzek stanowiących jedynie rzeczy osobiste jednej lub dwóch osób). Niewątpliwą ich zaletą jest małe spalanie oscylujące w granicach od 7 do 9 litów na 100 km, możliwość osiągania wysokich prędkości (nawet do 180 km/h ), oraz niskie opłaty za korzystanie z autostrad (wynoszące tyle samo co opłaty za przejazd zwyczajnym samochodem osobowym). To wszystko sprawia, że firma przeprowadzkowa realizując małą przeprowadzkę busem może obniżyć koszty jej wykonywania nawet o 20%.

Samochód idealny do realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Samochód z zabudową kontenerową

Drugim typem samochodu jest pojazd o zabudowie kontenerowej, której objętość mieści się w graniach od 20 do 25 m3. Posiada on już prawie dwukrotnie większą ładowność (dzięki wyposażeniu w podwójne koła z tyłu), lecz niestety również większe spalanie oscylujące w graniach od 8 do 11 litrów na 100 kilometrów, jest on również wolniejszy od typowego busa (max prędkość wynosi około 135 km/h). Ponadto poruszanie się pojazdem tego typu po autostradach wiąże się z większymi kosztami. Pojazd o zabudowie kontenerowej powinien być wykorzystywany do przeprowadzek międzynarodowych w skład których wchodzą nie tylko rzeczy osobiste, lecz również meble. Dzięki swojej zabudowie, jest bardzo pakowny i może z łatwością zmieści dużo przedmiotów.

Duża ciężarówka

Ostatnim typem samochodu jest pojazd ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 12 ton. Oczywiście pojazd ten powinien być wyposażony w specjalistyczny kontener meblowy oraz rampę mobilną uławiającą załadunek. Spalanie tego typu auta oscyluje już w granicach od 15 do 19 litrów na 100 km (wszystko zależy od stylu jazdy), ponadto posiada on fabryczne ograniczenie prędkości do maksymalnie 95 km/h, a w dodatku czas transportu często się wydłuża z uwagi na konieczność przestrzegania przepisów w zakresie czasu pracy kierowcy (po 9 godzinach jazdy trzeba zrobić 12 godzin odpoczynku), ponadto opłaty za korzystanie z autostrad również są większe. Wszystko to jednak rekompensuje olbrzymia przestrzeń ładunkowa (oscylująca w graniach od 45 do 55 m3) i co za tym idzie możliwość wykorzystania tego typu pojazdu nie tylko do przeprowadzek dużych mieszkań lecz również domów oraz małych biur.

Duża ciężarówka

Podsumowując

Tylko posiadanie rozbudowanej floty pojazdów umożliwia przedsiębiorcy prowadzącemu firmę przeprowadzkową, dopasowanie swojej ofert do potrzeb indywidualnego klienta, ponadto daje mu możliwość niebywałej elastyczności, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.