Transport pianina za granicę


Ludzie podejmują decyzję o zmianie miejsca zamieszkania z bardzo różnych powodów. Czasem dostajemy lepsze mieszkanie w spadku, wyjeżdżamy gdzieś w pogoni za pracą, potrzebujemy większego mieszkania bo rodzi nam się dziecko, a powodów może być tak wiele jak wiele jest też problemów ludności na całym świecie. Nie zawsze jednak wyprowadzka odbywa się w rejonie jednego miasta czy nawet kraju. Coraz częściej planujemy wyprowadzki do innych krajów, nawet i na zupełnie inny kontynent. W takich przypadkach niezwykle istotne jest zabezpieczenie wyjątkowo cennych przedmiotów. Do nich z pewnością można zaliczyć pianino. Jeśli w najbliższym czasie planujesz przedsięwzięcie tego typu koniecznie zapoznaj się z ofertą transportu pianina, i zleć usługę profesjonalistom.

Transport drogowy lub wodny kontenerem

W przypadku wyprowadzki w obrębie jednego kraju lub miasta pianino zabierane jest na mały samochód przez firmę transportową. Wystarczy owinąć je folią i filcem i już jest po problemie. Transport na odległości tysięcy kilometrów to już zupełnie co innego. Przy małych odległościach kierowca samochodu może zadbać o wolną jazdę i omijanie każdej drogowej dziury, aby uniknąć uszkodzenia pianina. W dalszych podróżach pianino zazwyczaj wędruje na kontener, ten trafia na ciężarówkę i jedzie, ale już z normalnymi prędkościami. Kontener może także trafić na statek. Tak będzie chociażby w przypadku, gdy planujemy naszą wyprowadzkę na inny kontynent.

Tutaj więc z pewnością warto solidnie przyłożyć się do zabezpieczenia naszego instrumentu. W trakcie tak długiej podróży, a szczególnie tej morskiej, pianino będzie narażone na poważne działanie wilgoci, która może zaszkodzić nie tylko wnętrzu instrumentu, ale także jej zewnętrznej politurze. Ciekawym pomysłem może być więc dodatkowe, bardzo szczelne, owinięcie instrumentu gazetami oraz kartonami. Papier świetnie chłonie wilgoć, która w większości będzie trafiała do niego, a nie do pianina.

Relokacja pianina

Do tego musimy koniecznie zadbać także o bardzo porządne zabezpieczenie pianina w kontenerze, tak, aby instrument nie miał prawa przesunąć się nawet o milimetr. Szczególnie na falach morskich kontenery poddawane są dużym siłom. Standardowo pianino owijamy naturalnie także folią oraz grubym filcem. Warto również zdemontować nogi, które są dość delikatne i transportować pianino na palecie.

Pozwolenia i ubezpieczenie

Musimy także pamiętać o tym, że nie każde pianino będziemy mogli w ogóle wywieźć z kraju. Jeśli ma ono wartość zabytkową i historyczną to będzie potrzebne stosowne pozwolenie. Warto dokładnie dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, aby nie złamać prawa. Bezprawne wywożenie zabytków z kraju grozi poważnymi konsekwencjami.

Zawsze musimy zadbać także o porządne ubezpieczenie. Przy tak dalekim transporcie pianina nie ma już żartów. Nawet najlepsze zabezpieczenie instrumentu nie zawsze wystarczy. Kontener może przecież spaść na ziemię podczas załadunku, czy nawet kompletnie zatonąć w czasie morskiej podróży, a takie rzeczy naprawdę się zdarzają. Ubezpieczenie w tym wypadku zapewne będzie bardzo drogie, ale nawet nie próbujmy na siłę na nim oszczędzać. To się zwyczajnie nie opłaca.