Realizacja przeprowadzki międzynarodowej


Jeśli w najbliższym czasie planujesz realizację przeprowadzki międzynarodowej i nie chciał byś by twój proces przeprowadzkowy przebiegał w sposób niezaplanowany i chaotyczny z pewnością powinieneś zapoznać się z moją listą pytań na które warto znaleźć odpowiedź przed realizacją przeprowadzki międzynarodowej.

Realizacja przeprowadzki międzynarodowej na własną rękę – czy z pomocą fachowców?

Bez wątpienia pierwszym pytaniem na które musimy znaleźć odpowiedź przed realizacją przeprowadzki międzynarodowej, jest pytanie czy przeprowadzamy się na własną rękę czy powierzamy naszą przeprowadzkę specjalistycznej firmie. Oczywiście realizacja przeprowadzki międzynarodowej na własną rękę na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej korzystna, przede wszystkim z uwagi na możliwość zaoszczędzenia pieniędzy (a te jak wiadomo zawsze się przydadzą). Niestety w rzeczywistości zaoszczędzenie pieniędzy nie jest tak łatwe jak by to się mogło wydawać na pierwszy rzut oka, ponieważ realizacja przeprowadzki międzynarodowej na własną rękę wymaga od osoby zmieniającej miejsce zamieszkania nie tylko ogromnego wysiłku związanego ze zniesieniem, transportem oraz wniesieniem rzeczy lecz również ponoszenia odpowiedzialności za cały proces przeprowadzkowy. Warto więc przemyśleć sprawę dwukrotnie zanim zdecydujemy się samodzielnie zrealizować przeprowadzkę.

Realizacja przeprowadzki międzynarodowej

Jak wybrać firmę realizującą przeprowadzki międzynarodowe

Wbrew pozorom wybór firmy przeprowadzkowej, nie jest niczym prostym, mimo iż na rynku aż roi się od ofert przedsiębiorstw tego typu. Dzieje się tak ponieważ nie wszystkie ogłaszające się przedsiębiorstwa realizują swoje usługi w sposób profesjonalny. Co więcej bardzo często można zaobserwować firmy które traktują realizację przeprowadzek międzynarodowych jako incydentalną działalność. Czyli na co dzień zajmują się czymś zupełnie innym np. transportem, a gdy zachodzi taka potrzeba realizują przeprowadzki.

Jak więc nie dać się oszukać i wybrać prawdziwych profesjonalistów? Należy sprawdzić referencje firmy przeprowadzkowej (chodzi tu przede wszystkim o to czy firma przeprowadzkowa w ostatnim czasie realizowała przeprowadzkę międzynarodową), warto również zwrócić uwagę na posiadanie ubezpieczeń (czyli czy przedsiębiorstwo ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia powstałe w wyniku transportu), powinno się również sprawdzić czy firma przeprowadzkowa posiada rozbudowaną flotę pojazdów (profesjonalna firma realizująca przeprowadzki międzynarodowe, powinna posiadać zarówno duże jak i małe samochody przeprowadzkowe i dopasowywać ich rozmiar do indywidualnych potrzeb klientów).

Jak pozbyć się niechcianych przedmiotów

Przeprowadzka międzynarodowa to bez wątpienia okazja do pozbycia się części niechcianych przedmiotów. Pozbycie się nie oznacza jednak, że wszystkie przedmioty które nie będą nam już potrzebne należy wyrzucić. Jeśli są to wartościowe rzeczy (np. sprzęt do ćwiczeń lub kultowa kolekcja płyt CD), warto rozważyć opcję sprzedaży ich za pośrednictwem platform aukcyjnych. Ceny za wystawnie aukcji są zazwyczaj bardzo niskie dlatego warto zaryzykować i spróbować sprzedać. Jeśli nie wiemy ile dana rzecz jest warta, możemy również wystawić ją w formie aukcji internetowej (aukcję wygrywa osoba która zaoferuje najwyższą cenę). Pamiętajmy, że sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów przed przeprowadzką międzynarodową to podwójna korzyść, ponieważ po pierwsze liczba rzeczy stanowiących obiekt przeprowadzki międzynarodowej zmniejsza się, więc cena przeprowadzki również się zmniejsza, po drugie ilość naszej gotówki powiększa się o wartość sprzedanych towarów.