Organizacja przeprowadzki międzynarodowej


Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż organizacja przeprowadzki międzynarodowej jest dużo bardziej złożonym i skomplikowanym procesem niż organizacja typowej przeprowadzki lokalnej. Dzieje się tak ponieważ do typowych czynności związanych ze zmianą miejsca zamieszkania dochodzą czynności nietypowe (np. konieczność dokonania opłat celnych). Dlatego jeśli chcemy by nasza przeprowadzka przebiegła sprawnie musimy ją skrupulatnie zaplanować.

Planowanie przeprowadzki międzynarodowej

Planowanie przeprowadzki międzynarodowej powinniśmy rozpocząć od odpowiedzi na pytanie jakimi kryteriami wyboru będziemy się kierować podczas wyboru firmy przeprowadzkowej. Warto sporządzić listę kryteriów uwzględniających między innymi:

Jak widać sporządzając kryterium wyboru firmy przeprowadzkowej nie warto kierować się tylko i wyłącznie niską ceną przeprowadzki. Ponieważ niższe ceny oferowane są zazwyczaj przez przedsiębiorstwa nie potrafiące konkurować w innych aspektach.

Z jakiego rejony wybierzemy firmę przeprowadzkową

Jeśli już porównujemy oferty firm przeprowadzkowych warto również zwrócić uwagę na rejon prowadzonej działalności gospodarczej. Na przykład jeśli realizujemy przeprowadzkę z Niemiec do Polski, warto zastanowić się czy na pewno opłaca się nam wybierać Niemiecką firmę przeprowadzkową, czy może lepiej wybrać Polskie przedsiębiorstwo. Druga z opcji wydaje się bardziej rozsądna, nie tylko ze względu umożliwienia zarobku swoim rodakom, lecz również z powodu dużych oszczędności cenowych. Przedsiębiorstwa Niemieckie są prawie dwukrotnie droższe od swoich Polskich konkurentów, różnice te wynikają nie ze względu wyższej jakości świadczonych usług lecz są raczej spowodowane wyższym kosztem pracy.

Organizacja przeprowadzki międzynarodowej

Przeprowadzka międzynarodowa. W co się spakować?

Planując realizację przeprowadzki międzynarodowej, musimy również podjąć decyzję czy spakujemy się we własnym zakresie, czy powierzymy proces pakowania specjalistom z branży przeprowadzkowej. Jeśli chcemy wykorzystać czas przeprowadzki na przejrzenie wszystkich swoich przedmiotów i pozbycie się części z pewnością wybierzemy pierwszy z wariantów.

Niestety jednak pakowanie we własnym zakresie wiąże się z koniecznością dokonania wyboru materiałów do pakowania. O ile podczas realizacji małej przeprowadzki lokalnej możemy spakować się praktycznie w byle co, o tyle realizując przeprowadzkę międzynarodową warto zadbać o najwyższą jakość materiałów. Czyli wykorzystać jedynie nowe pudełka kartonowe. Ponadto warto zwrócić szczegółową uwagę na opisanie każdego pudełka, z pewnością ułatwi nam to pracę podczas rozpakowywania przedmiotów.