Koszty realizacji przeprowadzki międzynarodowej


Jeśli w najbliższym czasie planujesz realizację przeprowadzki międzynarodowej, z pewnością zastanawiasz się jaką część domowego budżetu powinieneś przeznaczyć na usługę tego typu. Odpowiedź na twoje pytania nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego jaką formę realizacji międzynarodowej przeprowadzki wybierzesz.

Wynajęcie profesjonalnej firmy do realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Powierzenie realizacji przeprowadzki międzynarodowej specjalistycznej firmie ma zarówno zalety jak i wady. Niekwestionowaną zaletą tego rozwiązania jest pozbycie się kłopotu związanego z realizacją przeprowadzki (firma przeprowadzkowa zajmuje się za nas dosłownie wszystkim czyli nie tylko znosi, przewozi i wnosi nasze przedmioty lecz również je pakuje do kartonów, zabezpiecza oraz rozpakowuje w miejscu docelowym). Niestety jednak takie usługi najczęściej bardzo dużo kosztują więc przeciętny Kowalski zwykle nie może sobie na nie pozwolić, no chyba, że koszty przeprowadzki pokrywa mu przedsiębiorstwo w którym będzie pracował. Wówczas należy się jedynie upewnić czy wybrana firma przeprowadzkowa ma możliwość wystawienia rachunku lub faktury VAT i czy tego typu dokument będzie honorowany przez pracodawcę.

Realizacja przeprowadzki pół na pół

Realizacja przeprowadzki pół na pół jest to wariant szczególnie atrakcyjny, na który powinny decydować się osoby lubiące racjonalne rozwiązania. Idea przeprowadzki pół na pół zakłada ingerencje w proces przeprowadzkowy, polegająca na samodzielnym wykonaniu czynności najmniej pracochłonnych (czyli zabezpieczeniu mebli oraz spakowaniu rzeczy do kartonów) natomiast pozostawieniu czynności bardziej pracochłonnych, wymagających doświadczenia oraz wykorzystywania specjalistycznych narzędzi (czyli zniesieniu, transporcie oraz wniesieniu rzeczy). Przeprowadzka pół na pół zmniejsza koszty przeprowadzki średnio o 30%, warto więc rozważyć ten wariant w szczególności gdy mamy trochę wolnego czasu (np. zrezygnowaliśmy już ze starej pracy a nową będziemy mogli podjąć dopiero za granicą).

Koszty realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Realizacja przeprowadzki międzynarodowej na własną rękę

Jeśli chcemy zrealizować przeprowadzkę międzynarodową po najniższych kosztach, z pewnością rozważamy możliwość realizacji jej na własną rękę. Z punktu widzenia redukcji kosztów jest to niewątpliwie dobry pomysł. Lecz jeśli zdecydujemy się na ten wariant musimy zdać sobie sprawę z faktu, że to my będziemy odpowiedzialni za wszystkie czynności związane z realizacją przeprowadzki. Ponadto będziemy musieli zorganizować samochód przeprowadzkowy (korzystając z oferty wypożyczalni, lub zlecając usługę transportu firmie transportowej). Przeprowadzka międzynarodowa to olbrzymi stres związany ze zmianą pracy oraz koniecznością zaklimatyzowania się w nowym otoczeniu, należy się więc zastanowić się czy warto dokładać sobie kolejnych stresujących obowiązków.